Перший прототип струбцини з'явився в 1750 році, в Лондоні
За основу були взяті «зафіксовані щипці» ювелірів Індії. Незручність в тому, що після фіксації мінералів і дорогоцінних каменів майстер працював «навколо» об'єкта. Ледачі англійці не могли змиритися з роботою «на ногах», і в 1750 році приробили до «щипців» рейку. Притискна губка стала переміщатися по рейці з допомогою черв'ячної передачі.
Винахід гідно оцінили, хоча автор залишився невідомий, патент ніхто не отримував. До патентування додумався через 175 років Йозеф Хойер. Саме він, в 1925 оформив патент на «роз'ємний технічний пристрій тимчасової фіксації деталей для механічної обробки». Формально, це були «лещата», по суті патенту — струбцина. Гвинтове притискне зусилля, досить великий хват ~25 см, в основі — інструментальна сталь.
Сталь набагато дешевше корунду, так і гвинти не вимагають забивати клини з цього дорогого мінералу. Ні до чого складні схеми клиновидних розпірок. Досить було забезпечити надійну фіксацію деталі, на час обробки, що і принесло «автору» приблизно 230 млн. доларів.
У 2016 р. він втратив права на одноосібне володіння патентом на струбцини. З'явилися варіанти "швидкого захоплення", "широкої фіксації", "розпірного притиску" та інші. Всі варіанти можна подивитися в нашому каталозі, ціни невисокі, сьогодні нам не доводиться платити "автору" за "винахід". Всі ми розуміємо, що його спроба нажитися на тому, що предки вигадали сто тисяч років тому, не мала сенсу. Хоча він і заробив чимало, паразитуючи на відкриттях археологів та палеонтологів.
Щодо струбцин, то Йозеф Хойєр просто не знав про шумерів. Там для обробки кам'яних брил застосовували важелі фіксації розмірами понад 70 метрів. З погляду сучасних технологій, це найбільші струбцини, відомі на сьогоднішній день. Причому в пустелях Африки (якщо вони були пустелями) нічого крім дерева не застосовувалося. Знайшлися місця обробки брил, залишки дерева та жодної деталі з металу чи сплаву.
І реконструкція «будови» показала — «струбцини» шумерів ефективно утримували у нерухомому стані брили вагою до 45 тонн. У нас, у магазині, таких немає, але для ваших завдань щодо фіксації деталей те, що ми пропонуємо, точно підійде.
- Генератор – головне серце вашої оселіВважають, що головне серце будинку – опалювальний котел з ГВП, але що буде, коли відключать електрику? Зупинка та замерзання, якщо відсутній нехай недорогий і малопотужний бензиновий або дизельний генератор. Тому ми точно знаємо, який агрегат є найважливішим для життєзабезпечення будинку.Повна версія статті
- Компактні газові пальники та їх користь у будинку чи квартиріЛегке, надійне і безвідмовне джерело вогню рятує в будь-якій ситуації. Газовий пальник допоможе розвести вогонь на пікніку влітку і миттєво відігріти замок, який змерзнув взимку. Невелика вага та проста конструкція – звичні плюси, а безпечними їх робить правильний вибір у перевіреного продавця.Повна версія статті