Абразивний диск знайомий багатьом, мало хто знає деталі
Історія замовчує, де з'явився перший абразивний диск, але історики відзначають документальні свідчення, в тому числі наочні, говорять про десятки століть. Наприклад, на фресках у Римі зображений точильник, єгипетські малюнки відображають роботу гравера. Але прийнято вважати, що сучасне втілення прийшло з Індії.
Водорості іноді не мають відношення до моря
Таку назву в побуті отримав диск, в основі якого пресований нетканий матеріал з абразивними властивостями. Так само називають спінені матеріали за характерний вигляд і відмінні якості зачищення поверхонь. Насправді саме слово абразив (abrasive) походить від латинських слів «abrado», «abrasi» — шкребти, зачищати. Причому перші інструменти (точильні камені) практично не змінилися за тисячі років.
Зараз у виробництві використовуються нові технології, але це скоріше допрацьовані старовинні методи, доведені до промислових масштабів. Насправді, прижилися терміни «абразивні диски» часто використовують неправильно. Наприклад, ріжучі, тільки формально можна так назвати. З іншого боку принципових відмінностей немає, є різні способи застосування:
-
Торцева ріжуча кромка, яка дозволяє, в тому числі, зачистку (наприклад, зварних швів), але головне призначення — різання (від металів до твердих порід каменю);
-
Плоска оброблювальна поверхня, призначена для зачистки, шліфування або полірування;
-
Складні форми обертання (конуси, кулі, циліндри і т. д.) для спеціальних операцій;
-
Окремо існує наждачний папір, з якого роблять кола, але в цілому частіше використовують в інструментах зворотно-поступальної дії (шліфувальних машинках).
До речі, більшість дисків стандартизовані для використання в КШМ (кутова шліфувальна машинка) як по зовнішньому радіусу (до 280 мм), так і за діаметром внутрішнього отвору (4 стандарту).
Висока швидкість обертання серйозно підвищує продуктивність праці, але і накладає обмеження в сенсі безпеки і якості. Зазвичай круг зачисний відчуває навантаження на розрив до 120 кгс і бічні тиски до 90 кг, причому в динаміці. Так що технології допрацьовували не просто так, а слідували за зростаючою кількістю обертів.
Тільки уявіть, відрізний круг Polystar Abrasive розрахований на швидкість руху кромки 80 м/с і 12 250 обертів у хвилину. В реальності руйнування відбувається при набагато більш високих цифрах. Такі показники — результат розробки зв'язуючих матеріалів, що дозволяють використовувати різні абразивні складові і застосовувати кола в екстремальних умовах.
Корали в будівництві теж до моря відношення не мають
Поетична назва, по-перше, вказує на зовнішню схожість зі справжніми кораловими рифами, а по-друге, відображає суть самого зачисного кола.
Пористий, фібровий, м'якою зачистки — це все про нього. В основі — еластична синтетика, пориста фібра (скловолокно) з доданими абразивними властивостями. За рахунок еластичності досягається м'який (делікатний) вплив, що дозволяє видалити нашарування, не пошкодивши основу. Наприклад, видалити фарбу з металевої деталі, не залишивши пошкоджень і подряпин на металі.
Різна ступінь впливу — ще одне головне якість дисків, особливо якщо працює болгарка, де майже неможливо тонко керувати зусиллями. До речі, назва від країни Болгарія, саме звідти в СРСР надходили перші вироби, ось і закріпилося в побуті. Цікаво, що назва об'єднує цілий клас електроінструментів, від УШМ до відрізних машин, у тому числі нових моделей.
Недолік очевидний, працюючи «на вазі», дійсно непросто витримувати необхідні зусилля. Тому таке розмаїття оснастки, водорості та інші екзотичні найменування.
В даний час різноманітність дозволяє підібрати підходящий абразивний диск для будь-якої роботи:
-
Більше двох тисяч різних видів і типів, за винятком виробів вузької спрямованості;
-
Майже сотня стандартів, починаючи від «шорсткості» (рівня абразивної складової) до тієї самої ступеня делікатності впливу;
-
Робота насухо або з використанням рідини, що підвищує делікатність і знижує перегрів;
-
Широке застосування нетканих матеріалів, що значно розширило можливості полірування і не тільки.
Іншими словами, сучасні кола далеко пішли від предків, зображених на римських фресках. Так і ювеліри Індії позаздрили б новим можливостям, які для нас стали буденною можливістю. Не терти годинами наждачним папером, а на пару хвилин увімкнути болгарку, щоб отримати в буквальному сенсі слова блискучий результат. Не замислюючись, скільки праці і генія вкладено в те, щоб диск зробив свою справу, заощадивши час і сили.
- Компактні газові пальники та їх користь у будинку чи квартиріЛегке, надійне і безвідмовне джерело вогню рятує в будь-якій ситуації. Газовий пальник допоможе розвести вогонь на пікніку влітку і миттєво відігріти замок, який змерзнув взимку. Невелика вага та проста конструкція – звичні плюси, а безпечними їх робить правильний вибір у перевіреного продавця.Повна версія статті
- Генератор – головне серце вашої оселіВважають, що головне серце будинку – опалювальний котел з ГВП, але що буде, коли відключать електрику? Зупинка та замерзання, якщо відсутній нехай недорогий і малопотужний бензиновий або дизельний генератор. Тому ми точно знаємо, який агрегат є найважливішим для життєзабезпечення будинку.Повна версія статті