Як працювати з "болгаркою"
Як працювати з «болгаркою»? Вона ж кутова шліфувальна машина, і які диски потрібні для роботи з нею
Коли в 70-х роках минулого століття кутові шліфувальні машини болгарської компанії ELTOS з'явилися в тоді ще радянському будівництві – це був справжній технологічний прорив. Не розпещені засобами механізації будівельники тут же охрестили диво-машину, за допомогою якої у них з'явилася можливість вирішувати різноманітні завдання швидше й ефективніше – «болгаркою». Так ця назва і збереглося до цих пір, хоча в експлуатації зараз швидше «німкені» і «китайки». Що поробиш – у будівельній справі дуже сильні традиції! І якщо твій вчитель на будівництві говорить, що «принеси болгарку» - то значить, ти так само будеш говорити вже своїм учням.
Що з себе являє кутова шліфувальна машина і чому вона кутова?
По-перше, тому, що вали двигуна і робочого органа (диска) розташовані під прямим кутом. Це дає зручність роботи, візуального контролю за оброблюваною поверхнею і можливість додатка зусилля.
УШМ застосовуються для обробки в основному твердих матеріалів: каменю, бетону, металу, керамічної плитки. За допомогою такої машини можна легко вирівняти поверхню, прибрати задирки і напливи, робити пропили і пази.
Кутові шліфувальні машини – це ручний інструмент, вони легко переносяться і застосовуються «з рук», не потребують верстаків, опор та іншого кріплення.
Джерело енергопостачання – звичайна побутова мережі 220 В.
Шліфувальні машини діляться на
- професійні;
- побутові.
Професійні машини (типовий представник – «синій Бош») відрізняються підвищеною в порівнянні з побутовими потужністю, довговічністю – як загальної, так і безперервної роботи, деякими додатковими функціями. Але вони, як правило, і коштують набагато дорожче.
Тому, якщо вам потрібна шліфувальна машина для домашніх рідкісних періодичних нетривалих робіт – можете сміливо брати побутової варіант («зелений Бош»). Якість роботи від цього не постраждає, а економія досить істотна.
Для професійної діяльності «побутова техніка» не підходить, оскільки просто не розрахована на постійну навантаження, і буде швидко виходити з ладу, навіть якщо це якісна техніка відомих брендів. Крім того, при такому нецільове застосування продавець, швидше за все, відмовить вам у гарантії.
В іншому побутові та професійні варіанти дуже схожі, використовують ті ж технології і конструктивні рішення, засоби захисту та інші функції, різниця, повторимося – в надійності при тривалій постійної експлуатації.
Порада: при пропилі паза у бетонній стіні навіть при роботі професійним інструментом при роботі алмазним диском діаметром 230 мм заглиблюйтесь на величину від 20 до 60 мм.
Більш глибокий паз за один прохід призведе до підвищеного навантаження на диск і прискорений знос як його, так і самого інструменту.
Застосовуються кола і приладдя
В залежності від виду робіт на шліфувальних машинах застосовуються шліфувальні круги (диски) різного діаметру і складу.
- Відрізні круги – використовуються для різання заготовок на потрібні розміри;
- Обдирні круги – груба обробка поверхонь під кутом 30-40 градусів;
- Тарілчасті шліфувальні круги – шліфовка різних матеріалів: від металу до дерева і кераміки;
- Чашкові шліфувальні круги – для малих поверхонь, в тому числі бетону, каменю, скловолокна;
- Алмазні відрізні круги – спеціалізовані за типами матеріалу (бетон, граніт, асфальт, будівельний матеріал). Так і маркуються, і для нецільового використання матеріалу знижує ефективність або взагалі не дає ефекту.
Шліфувальні круги – витратний, швидкозношуваний матеріал, тому при початку робіт бажано мати необхідний запас, незалежно від того, в побуті або в професійній діяльності ви їх застосовуєте.
Техніка безпеки при роботі з кутовими шліфувальними машинами
Стандартно шліфувальні машини забезпечені захисним кожухом, що оберігає від випадкового дотику обертового диска.
УШМ обладнані системою захисту від припинення живлення. Полягає вона в тому, що при обриві (відключенні) електроживлення і повторному його появі УШМ не запускається до натискання кнопки включення. Це дозволяє уникнути випадкових травм, коли машинка може сама запуститися, перебуваючи в цей час в руках працівника.
При роботі зі шліфувальною машиною настійно рекомендується використовувати захисні окуляри.
Якісні шліфувальні машини відомих брендів, крім захисту працівника, також оснащені захистом власних деталей і механізмів: наприклад, бандажем якоря електродвигуна (запобігає від попадання абразивного пилу), або опліткою електричного шнура – що запобігає його перегини, пошкодження ізоляції і, як наслідок – замикання або ураження людини електричним струмом.
- Генератор – головне серце вашої оселіВважають, що головне серце будинку – опалювальний котел з ГВП, але що буде, коли відключать електрику? Зупинка та замерзання, якщо відсутній нехай недорогий і малопотужний бензиновий або дизельний генератор. Тому ми точно знаємо, який агрегат є найважливішим для життєзабезпечення будинку.Повна версія статті
- Компактні газові пальники та їх користь у будинку чи квартиріЛегке, надійне і безвідмовне джерело вогню рятує в будь-якій ситуації. Газовий пальник допоможе розвести вогонь на пікніку влітку і миттєво відігріти замок, який змерзнув взимку. Невелика вага та проста конструкція – звичні плюси, а безпечними їх робить правильний вибір у перевіреного продавця.Повна версія статті